We wtorek 14 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ko艂obrzegu odby艂o si臋 spotkanie autorskie z Adamem Wajrakiem, w kt贸rym uczestniczy艂a klasa 5b.

Adam Wajrak przyrodnik, autor wielu artyku艂贸w o zwierz臋tach馃惪馃悅馃惡, ich zachowaniach i zagro偶eniach dla ich egzystencji, mieszkaniec Puszczy Bia艂owieskiej niestrudzenie chroni膮cy przyrod臋. Spotkanie rozpocz臋艂o si臋 od ciekawej prezentacji multimedialnej, z艂o偶onej ze zdj臋膰 wykonanych w najbli偶szym otoczeniu jego domu w Teremiskach ko艂o Bia艂owie偶y. Mogli艣my obejrze膰 zwierz臋ta poczynaj膮c od powszechnie znanych, a偶 po rzadkie okazy. Z ka偶dym zdj臋ciem wi膮za艂a si臋 ciekawa historia opowiadana przez autora. Po tej prezentacji Adam Wajrak odpowiada艂 na pytania uczni贸w odno艣nie jego pasji, ksi膮偶ek i tajemnicy zwierz膮t.

Na zako艅czenie autor podpisa艂 ksi膮偶ki, a nasza biblioteka otrzyma艂a wpis w Bibliotecznej Ksi臋dze Pami膮tkowej z rysunkiem autora.

To by艂a dla uczni贸w ciekawa lekcja przyrody鈥