We wtorek 14 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu odbyło się spotkanie autorskie z Adamem Wajrakiem, w którym uczestniczyła klasa 5b.

Adam Wajrak przyrodnik, autor wielu artykułów o zwierzętach🐿🐂🐺, ich zachowaniach i zagrożeniach dla ich egzystencji, mieszkaniec Puszczy Białowieskiej niestrudzenie chroniący przyrodę. Spotkanie rozpoczęło się od ciekawej prezentacji multimedialnej, złożonej ze zdjęć wykonanych w najbliższym otoczeniu jego domu w Teremiskach koło Białowieży. Mogliśmy obejrzeć zwierzęta poczynając od powszechnie znanych, aż po rzadkie okazy. Z każdym zdjęciem wiązała się ciekawa historia opowiadana przez autora. Po tej prezentacji Adam Wajrak odpowiadał na pytania uczniów odnośnie jego pasji, książek i tajemnicy zwierząt.

Na zakończenie autor podpisał książki, a nasza biblioteka otrzymała wpis w Bibliotecznej Księdze Pamiątkowej z rysunkiem autora.

To była dla uczniów ciekawa lekcja przyrody…