8 września uczniowie  klasy 2a i 3b wzięli udział w spotkaniu autorskim z Łukaszem Wierzbickim- poznańskim podróżnikiem i autorem książek, m.in. ,,Afryka Kazika”  „Dziadek i Niedźwiadek”, „Ocean to pikuś”. Spotkanie odbyło się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Autor w niezwykle ciekawy sposób opowiedział  o przygodach Kazimierza Nowaka, który rowerem przemierzył Afrykę, oraz historię niedźwiedzia Wojtka, przyjaciela polskich żołnierzy z Armii Andersa, który jest bohaterem książki ,,Dziadek i Niedźwiadek”. Historie bohaterów uatrakcyjniły prezentacja multimedialna i liczne  rekwizyty przywiezione na spotkanie. Po zakończeniu  spotkania dzieci miały możliwość zakupienia książek i zdobycia autografu  gościa. Pan Łukasz wpisał się również do naszej bibliotecznej księgi pamiątkowej.

A.Jóźwicka, A.Gawrońska. M.Kitowska