W związku z XIX Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek uczniowie klasy I „b” gościli ostatnio u siebie panią Agnieszkę Jóźwicką. Pani bibliotekarka przyniosła i pokazała dzieciom „niezwykłe” pozycje książkowe, które są dostępne w naszej czytelni i bibliotece – książkę z kolorowymi lupkami, książkę dla niewidomych, rozkładaną książką, książkę z dziurką, książkę z aplikacją 3 D oraz wiele innych ciekawych publikacji. Pani Agnieszka porozmawiała także z dziećmi o książkach – uczniowie doskonale pamiętali z czego składają się książki, jak należy się z nimi obchodzić oraz wskazały różnicę między biblioteką a księgarnią. Na koniec pierwszoklasiści podziwiali zbiory zakładek do książek Pani Agnieszki, wykonali swoje własne zakładki zgodnie z podaną instrukcją oraz ozdobili je według własnego pomysłu. Pamiętajmy „Czytać książki każdy może, więc czytaj je o każdej porze!”

Mariola Polak