W poniedziałek 18 X uczniów  klasy Ib i Ic odwiedził funkcjonariusz Komendy Powiatowej w Kołobrzegu p. Daniel Kolasiński.

Pan policjant przypomniał dzieciom zasady ruchu drogowego oraz numery alarmowe. Zwrócił uwagę na zasady dotyczące kontaktu z nieznajomymi. Opowiedział o niebezpiecznych sytuacjach, które miały miejsce w Kołobrzegu. Przedstawił dzieciom możliwości w jaki sposób mogą zareagować w takiej sytuacji.

Poruszył również temat dotyczący kontaktu z psem. Dzieci miały możliwość utrwalić pozycje ochronne w przypadku agresji psa. Przećwiczyły pozycję „żółwik” i „drzewko”.

Duże emocje wywołały kajdanki i pistolet pana policjanta. Dzieci mogły je zobaczyć i posłuchać w jakich sytuacjach się ich używa.

Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja !

Dziękujemy bardzo p. Danielowi Kolasińskiemu i inicjatorce spotkania p. Beacie Jagiełło-Szumlewicz.

Elżbieta Kociela, Mariola Polak