Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie recytatorskim poezji niemieckojęzycznej „Am Anfang war die Poesie” organizowanym w ramach Dni Kultury Niemieckiej przez I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Odnieśli spektakularny sukces. Józef Zyra z klasy VIb  zajął I miejsce prezentując wiersz Christiana Morgensterna „ Herr Löffel und Frau Gabel”. Swoim wykonaniem zaczarował zarówno jury jak i publiczność.  Uczennica klasy VIIIb Dagmara Sokołowska zajęła drugie miejsce na podium recytując utwór Heinricha Heine „ Der Schmetterling ist in die Rose verliebt”. Niedaleko za nimi (IV miejsce) uplasowała się Weronika Pawliszcze z klasy VII c, Gabriela Szczepaniak z klasy IVa ( V miejsce) oraz Maja Pawlak z klasy VI c ( VI miejsce).  Weronika Rosińska (VIb), Amelia Ziora (VIIf) oraz Matylda Ginelli (Vb) otrzymały wyróżnienia.

Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych uczniów i ich Rodziców.