Sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie recytatorskim poezji niemieckiej „Meine Lebensphilosophie” zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Zaprezentowali przed jury utwory takich poetów jak Christian Morgenstern, Joachim Ringelnatz, Sarah Kirsch, Elke Brauling, August von Fallersleben. Jan Jadanowski z klasy 7c wywalczył II miejsce, a Natalia Cholka (7c) miejsce III. Pozostali uczniowie zostali wyróżnieni. Dyplomy i nagrody zostały im uroczyście wręczone podczas sesji popularnonaukowej na temat filozofii niemieckiej, uczniowie mieli okazję wysłuchać tam bardzo ciekawych rozważań filozoficznych naszego rodzimego filozofa pana Wojciecha Czaplewskiego, czy pana Dyrektora I LO Artura Dzierkowskiego, jak również swoich starszych kolegów.

Serdeczne gratulacje!