Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska zaprasza na świętowanie Dni Kołobrzegu 2024 w 769. rocznicę przyznania praw miejskich naszemu Miastu przez księcia Warcisława III i biskupa kamieńskiego Hermana von Gleichen.

Świętowanie rozpocznie się dnia 25 maja 2024 r. o godzinie 12.00 na dziedzińcu ratusza miejskiego.

Przed wyruszeniem przemarszu odbędzie się część oficjalna, która potrwa ok. 30 minut.

 Trasa przemarszu jest następująca:

  1. Armii Krajowej,
  2. Dworcowa,
  3. Zwycięzców,
  4. Solna – przejście dla pieszych, chodnikiem do Regionalnego Centrum Kultury,
  5. Reymonta,
  6. Rodziewiczówny,
  7. Mickiewicza,
  8. Towarowa do portu pasażerskiego przy latarni morskiej, gdzie nastąpi zakończenie przemarszu.

Przy latarni morskiej Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Miejską Biblioteką Publiczną przygotował piknik rodzinny. Czekają tam różne atrakcje: KLAUNI KULKI, animacje sportowo – rekreacyjne MOSiR,  mobilna biblioteka, gry planszowe, dmuchańce, balonowe kreacje, malowanie twarzy i lody dla dzieci, Strefa Rowerowej Stolicy Polski.