W minionym tygodniu uczniowie z klasy I „b”, dzięki pani Agnieszce Jóźwickiej, mieli okazję poznać magiczny teatrzyk KAMISHIBAI. KAMI to papier, SHIBAI to teatr, więc KAMISHIBAI to Papierowy Teatr (Teatr Ilustracji). Dowiedzieliśmy się, że jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystuje się przy tym plansze z obrazkami oraz drewnianą skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki czy opowiadania.

Pierwszoklasiści z uwagą wysłuchali bajki pt. „Dwa ptaszki”, a później bardzo chętnie odpowiadali na pytania dotyczące treści utworu. Dzieci bez problemu uchwyciły morał tej opowieści i wskazały najważniejsze wartości, które były tam przedstawione.

Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali ptaszki z papieru, które doskonale sprawdzą się jako zakładka do książki lub wiosenna dekoracja.

Zajęcia bardzo się nam podobały i już z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę pani Agnieszki z teatrzykiem KAMISHIBAI w naszej klasie.

Mariola Polak