W ostatnim czasie klasy 1a i 2b miały okazję obejrzeć i wysłuchać teatrzyku Kamishibai , z którym odwiedziła ich pani bibliotekarka Agnieszka Jóźwicka. Przedstawiła ona uczniom baśń „ Czerwony kapturek”.

Teatrzyk Kamishibai to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty baśni.

Nie bez powodu wybór padł na tą właśnie baśń. Łączy się ona bowiem z zadaniami, które uczniowie mieli wykonać w miesiącu maj , w ramach międzynarodowego projektu Magiczna Moc Bajek.

W maju szczególną uwagę zwróciliśmy na odpowiedzialność, mądrość oraz asertywność w niebezpiecznych sytuacjach.

Poznaliśmy także ostatnich już bohaterów dobranocek z dawnych lat – Jacka i Agatkę.

Był to ostatni miesiąc zadań całorocznego projektu, w którym uczniowie klas 1a i 2b uczestniczyli z pełnym zaangażowaniem i kreatywnością.

A.Jóźwicka, M.Kitowska, A.Gawrońska