Uczniów klas pierwszych w tym tygodniu odwiedzili sportowcy z Karlińskiego Klubu Bokserskiego: p.Hakob Karapetyan, Radomir Obruśniak i Marcin Latocha.

Mistrzowie boksu opowiedzieli nam o swoich osiągnięciach i pokazali sprzęt, na którym trenują: skakankę, piłki, lekką tarczę do szybkich ciosów i dużą tarczę do ciężkich ciosów. Niezwykłe zainteresowanie wywołały rękawice bokserskie i kaski ochronne. Dzieci mogły je założyć i zmierzyć się z mistrzami. Trener boksu opowiedział dzieciom jakie są kroki od pierwszych treningów aż do sukcesów. Zwrócił uwagę, że ważna jest pokora, dyscyplina, koncentracja i codzienna ciężka praca. Podkreślił, że w boksie, tak jak w każdej dyscyplinie sportu ważne jest przestrzeganie zasad fair play. Pan trener zaakcentował, że boks kształtuje charakter, rozwija ciało, umysł, refleks, wpływa na samopoczucie i pewność siebie.

Bardzo dziękujemy za tak ciekawie poprowadzone warsztaty!

Wychowawcy klas pierwszych