“Kocham ksi膮偶k臋 nie dlatego, 偶e jest pi臋kna zewn臋trznie, ale dlatego, 偶e wprowadza mnie w m贸j w艂asny 艣wiat, 偶e odkrywa we mnie, nie na zewn膮trz mnie, bogactwa, kt贸rych nie przeczuwa艂em. Dlatego te偶 tak膮 mi艂o艣ci膮 otaczam moj膮 bibliotek臋.”

鈥撀Jaros艂aw Iwaszkiewicz聽

Tydzie艅 Bibliotek馃摎聽鈥 to og贸lnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja rozpoczyna si臋 zawsze 8 maja 鈥 w Dniu Bibliotekarza i ma na celu m.in. zwi臋kszanie zainteresowania literatur膮 oraz bibliotekami.

Tegoroczny Tydzie艅 przebiega艂 pod has艂em 鈥濵oja, Twoja Nasza biblioteka鈥. Z tej okazji odby艂y si臋 specjalne zaj臋cia w klasach 1-3, konkursy biblioteczne, wystawa literatury oraz zorganizowano akcj臋 鈥濨ookcrossingu鈥 (magiczna p贸艂ka). Najm艂odsi uczniowie stworzyli natomiast pi臋kne prace na temat 鈥濵oja biblioteka鈥.