Uczennice 4c u dzieci z klasy IC i ID

W minionym tygodniu w ramach realizacji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” kolejny raz uczniów klas Ic i Id odwiedziły starsze koleżanki.

Tym razem była to Zosia Baran i Ula Hawryło.

Uczennice w bardzo ciekawy sposób przestawiły prezentację dotyczącą zdrowego stylu życia.

Wykorzystały własnoręcznie wykonany plakat, pokazały bardzo ciekawy eksperyment, udostępniły film. Młodsi koledzy mogli wziąć również udział w degustacji zdrowych produktów.

Zosia i Ula podczas prezentacji wyjaśniły znaczenie wody dla naszego organizmu i ile wody potrzebuje nasz organizm w zależności od wieku. Podkreśliły znaczenie snu dla naszego organizmu.

Podały przykłady produktów o najmniejszej ilości kalorii. Przedstawiły 10 zasad zdrowego stylu życia i 6 zmian na zdrowsze życie. Podały jakie produkty zawierają dobre tłuszcze, a jakie złe. Co w jedzeniu nam sprzyja, a co szkodzi. W ciekawy sposób zaproponowały w jaki sposób niezdrowe produkty możemy zastąpić zdrowymi.

Przedstawiły bardzo ciekawy eksperyment, który przypominał jak ważna jest higiena rąk.

Dzieciom bardzo smakowały zdrowe przekąski, które przygotowały Ula i Zosia.

Była to niezwykle ciekawa lekcja zdrowego odżywiania. Postaramy się jak najwięcej zapamiętać i wykorzystać w praktyce.

Bardzo dziękujemy Zosi Baran i Uli Hawryło za tak piękne warsztaty!

Elżbieta Kociela, Marta Czajkowska