W miniony piątek drugoklasiści wybrali się na wycieczkę do stadniny koni. Korzystając z przepięknej słonecznej pogody pojechaliśmy do Korzystna kolejką turystyczną, co już było dużą atrakcją.

Dzieci wzięły udział w zajęciach przyrodniczo-edukacyjnych, dzięki którym dowiedziały się, jak wygląda stajnia, koń, jakich warunków potrzebuje oraz czym się żywi i jak należy o niego dbać. Poznaliśmy znaczenie wielu nowych słów: czaprak, popręg, strzemiona, ogłowie, wodze, nachrapnik czy wędzidło. Wychowankowie mieli możliwość skorzystać, niejednokrotnie pierwszy raz w swoim życiu, z lekcji jazdy konnej pod okiem instruktora. „Zaszczepić w dziecku pasję można tylko w jeden sposób, pokazując mu co kochasz.” Niewątpliwie tę pasję posiada już nasza Anielka, która zaprezentowała nam swoje umiejętności jazdy konnej.

Być może wycieczka do stadniny spowoduje, że niektórzy uczniowie zechcą kontynuować naukę jazdy konnej i spośród nich wyrośnie zawodowy dżokej lub amazonka.

Po wrażeniach jeździeckich był ten czas na posiłek i swobodną zabawę na świeżym powietrzu. Sielskie otoczenie sprzyjało integracji grupy oraz poznawaniu uroków wiejskiego życia.  Pragniemy podziękować Pani Ramonie Aleksiuk za zaproszenie i za umożliwienie drugoklasistom przeżycia tych niecodziennych chwil, które pozostaną na pewno na długo w ich pamięci. Pani Staniszewskiej natomiast dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu i opiekę nad uczestnikami.

                                                                                                                     Mariola Polak