W zeszłym tygodniu uczniów klasy 1c odwiedzili uczniowie klasy 4c. W ramach realizacji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” uczennice klasy 4c przygotowały i przedstawiły prezentację dotyczącą zdrowego odżywiania.

W bardzo ciekawy sposób zaprezentowały piramidę zdrowego odżywiania. Omówiły grupy produktów spożywczych potrzebnych do prawidłowego odżywiania. Wykorzystały w tym celu plakat, który wykonały. Zwróciły szczególną uwagę na warzywa i owoce, które powinny być częstym składnikiem naszej codziennej diety. Mieliśmy możliwość uczestniczyć w degustacji warzyw, owoców i nasion. Uczennice podkreśliły również znaczenie aktywności fizycznej w naszym życiu.

Na podsumowanie z pomocą wszystkich uczniów klasy 4c pierwszaki rozwiązały krzyżówkę dotyczącą zdrowego odżywiania.

Bardzo dziękujemy Mai Jedziniak, Blance Pozorskiej i Zosi Baran za niezwykle ciekawą lekcję.

Elżbieta Kociela