InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych. Skierowany do uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką oraz interesujących się programowaniem. Konkurs realizowany jest w całości on-line, podzielony na trzy etapy.                                                         Pierwszy etap polega na rozwiązaniu online pytań testowych do kilku zadań matematyczno-logicznych opisanych w formie historyjki. 

Zadania zawierają potrzebne opisy modeli i schematów, a rolą ucznia jest ich zrozumienie i zastosowanie.

Zadania konkursowe drugiego i trzeciego etapu zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly. Czas na rozwiązanie zadań to 1,5 godziny.

Konkurs InstaLogik pozwolił Uczniom sprawdzić, czy mają zadatki na bycie prawdziwym programistą, a nie tylko koderem.

Honorowy patronat nad V edycją konkursu objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Uczniowie klasy 7a wytrwali do końca –

Kajetan Kowlaczyk Laureat III miejsca na szczeblu ogólnopolskim i Najwyższy wynik w powiecie kołobrzeskim

oraz

Aleksander Błaszczuk Finalista na szczeblu ogólnopolskim i Drugi wynik w powiecie kołobrzeskim.