Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję „Uwolnij książkę”, która  adresowana jest do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W szkole na pierwszym piętrze znajduje się oficjalna półka bookcrossingowa. Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność.

Akcja ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach do tego przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

W  naszej szkole umieszczamy książki na specjalnych półkach, które znajdują się na pierwszym piętrze w holu.


Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji!!! 

Życzymy miłej lektury!

 

J.Fir, A.Jóźwicka