„Sterczy w ścianie taki pstryczek,
Mały pstryczek-elektryczek,


Któż to jest ten mały pstryk?

To nie ognik. To przewodnik.
Taki drut, a w drucie PRĄD.
Robisz pstryk i włączasz PRĄD!
…” Julian Tuwim

Po raz kolejny klasa 1b w ramach projektu „EDUKACJA CYFROWA I WSPARCIE INTENSYWNEJ WSPÓŁPRACY POLSKO – NIEMIECKICH SZKÓŁ W CZASACH COVID 19” gościła na zajęciach w wirtualnej pracowni chemicznej EMPIRIUSZ.
Tym razem uczniowie poznawali właściwości metali, ich przewodnictwo elektryczne. Jak okazało się pierwszaki świetnie poradziły sobie z opanowaniem nowych i trudnych zagadnień, a szczególnie Igor, którego wujek jak nam powiedział jest elektrykiem😊
Dziękujemy uczniom klasy 7 i 8 za pomoc w realizacji zajęcia /Krystian – wirtualne doświadczenie w pracowni EMPIRIUSZ, Filip – operator kamery/.

Edyta Kujawa, Joanna Skicińska