Warsztaty ceramiczne w klasie Ib i Ic.

W tym tygodniu w klasie IB i IC odbyły się niezwykle ciekawe zajęcia. Uczniowie uczestniczyli z warsztatach ceramicznych.

Pani prowadząca warsztaty opowiedziała o nam ciekawe rzeczy na temat obróbki i wypalania gliny. Następnie zamieniliśmy się w prawdziwych artystów. Z bezkształtnych kawałków gliny powstały prawdziwe arcydzieła – przepiękne Mikołaje, choinki, renifery …..

Mieliśmy możliwość upewnić się, że lepienie z gliny to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Praca z gliną rozwija zdolności manualne i poprawia koordynację ruchową, uczy cierpliwości, planowania i rozwija wyobraźnię oraz kreatywność. Dostarcza wielu pozytywnych emocji i może być początkiem nowej pasji.

Elżbieta Kociela, Mariola Polak