W tym tygodniu uczniowie klas I-III mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu z psychodietetykiem Panią Justyną Skleś-Błaszczyk.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia. Dzieci zgodnie stwierdziły, że zdrowe nawyki żywieniowe i uprawianie sportu pozwolą cieszyć się zdrowiem oraz piękną i zgrabną sylwetką.

Pani psychodietetyk zwróciła uwagę na główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również wielu chorób. Dzieci uzyskały informacje jakich produktów powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się witalnością i dobrym samopoczuciem.

Pani prowadząca spotkanie zwróciła również uwagę, że problemem w nadwadze w wielu przypadkach nie jest sama dieta lecz czynniki psychologiczne, którymi zajmuje się psychodietetyka.

Bardzo dziękujemy Pani Justynie Skleś-Błaszczyk za przeprowadzone warsztaty, a rady które uzyskaliśmy postaramy się stosować w życiu jak najczęściej.

Wychowawcy klas I-III