Uczniowie klasy 2 c realizują w tym roku szkolnym ogólnopolski projekt edukacyjny „Zdrowo i sportowo”. Również w tym roku, tak jak w klasie pierwszej chcemy zwracać szczególną uwagę na zdrowy styl życia.

Gościliśmy dzisiaj trzy uczennice klasy 5c Zosię Baran, Marysię Kamińską i Blankę Pozorską. Przeprowadziły one dla uczniów naszej klasy niezwykle ciekawe warsztaty. Ich temat to: „Zioła i ich zastosowanie”. Dziewczyny przedstawiły nam co to są zioła i do czego służą. Zwróciły szczególną uwagę na ich znaczenie w żywieniu i jak je stosować, aby służyły naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Uczennice zaprezentowały nam: bazylię, tymianek, cynamon, anyż, czystek z miętą, gałkę muszkatołową. Mieliśmy możliwość je powąchać i posmakować. Niektóre z nich okazały się bardzo smaczne!

W swojej prezentacji uczennice wykorzystały również olejki eteryczne o różnym zapachu.

Bardzo spodobało się nam to, że Zosia, Marysia i Blanka z wykorzystaniem cytryny, imbiru i miodu przygotowały dla każdego z nas herbatkę. Była naprawdę bardzo pyszna i na pewno zdrowa!

Uczniowie i wychowawca klasa 2c bardzo dziękują za wspaniałe warsztaty Zosi Baran, Marysi Kamińskiej i Blance Pozorskiej!

Elżbieta Kociela