W dniach 25.05-30.05.2024 gościliśmy w ramach projektu  „Odkrywamy podobieństwa”  w progach naszej szkoły uczniów i nauczycieli Grundschule im Panketal  Uczniowie polscy i niemieccy odkrywali podczas wspólnych przedsięwzięć, zabaw i gier, jak bardzo są podobni, jak bardzo historia Polski i Niemiec się przeplata. Przybliżaliśmy naszym gościom język polski , a sami uświadamialiśmy sobie, jak ważny jest język niemiecki w komunikacji. Kulminacją projektu był wspólny wyjazd do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie wędrując razem po ruchomych wydmach nawiązywaliśmy przyjaźnie wspierając się nawzajem. Odwiedziliśmy skansen Wsi Słowińskiej w Klukach poznając trudną historię, ale i ciekawą tradycję Słowińców. Podczas wspólnego wyjazdu nie mogło zabraknąć miasta z bogatą polsko-niemiecką historią. Mowa oczywiście o Gdańsku, w którym wizytę rozpoczęliśmy od Muzeum II Wojny Światowej. Nie zabrakło również innych miejsc ważnych dla obu partnerów projektu. Trzeci dzień wspólnego wyjazdu to uroczy Półwysep Hel, gdzie wspólnie z  niemieckimi przyjaciółmi zawędrowaliśmy aż na koniec Polski.  Wieczorami uczestnicy projektu bawili się przednio uczestnicząc w wielu grach i zabawach integracyjnych, wspierających komunikację, zaufanie i współpracę w grupie, wspólnie tańcząc i śpiewając. Udało się odkryć wiele podobieństw!

Projekt został dofinansowany ze środków Polsko_niemieckiej Wspólpracy Młodzieży.