W miniony wtorek uczniowie klasy I „b”, korzystając z zaproszenia mamy naszej Anielki – pani Ramony Aleksiuk, odwiedzili Pracownię Hand Made „Ojej” w Kołobrzegu. Dzieci mogły na miejscu poznać tajniki projektowania i szycia odzieży dziecięcej, zabawek, czapeczek, toreb itp. oraz w praktyce zobaczyć jak te piękne rzeczy powstają. Pierwszoklasiści poznali także różne rodzaje maszyn do szycia i wszelkie materiały potrzebne do stworzenia w/w artykułów. Właścicielka pokazała nam swoją piękną pracownię oraz opowiedziała o historii jej powstania. Pod czujnym okiem pani Ramony i jej współpracownicy uczniowie przechodząc przez wszystkie etapy pracy krawieckiej uszyli dla swojej wychowawczyni piękną torbę „Bagaż wspomnień I B”. Każde z dzieci uczestniczyło w tym przedsięwzięciu. Na pożegnanie uczniowie otrzymali prezenty w postaci uszytych dla nich woreczków śniadaniowych ze swoimi imionami. Wycieczka wszystkim dostarczyła wiele wrażeń i wiadomości i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci! Bardzo dziękujemy pani Aleksiuk za serdeczne przyjęcie i wspaniale przeprowadzone warsztaty!!! Pani Agnieszce Jóźwickiej dziękujemy za pomoc i opiekę podczas wycieczki.

                      Mariola Polak