W minionym tygodniu uczniowie z klas I „b”, I „c”, II „b” i II „d” wybrali się na wycieczkę do AL PAKO. Celem wizyty było bezpośrednie spotkanie z alpakami i innymi zwierzętami zamieszkującymi Gospodarstwo (adoptowane szopy pracze i jenoty, psy i konie). Dzieci swobodnie obcowały ze zwierzętami, karmiły je, a także uczyły się o tych cudnych zwierzętach, ich życiu i hodowli. Podczas pobytu nie zabrakło również pysznych kiełbasek z grilla, zajęć plastycznych (wydrapywanie wizerunku alpak) oraz zajęć sportowych (przeciąganie liny). Był też czas na swobodne harce na powietrzu. Uśmiechy na ustach uczniów świadczyły o tym, że wycieczka była udana, a dzieci zadowolone wróciły do domów.

Dziękujemy opiekunom za pomoc i opiekę nad naszymi pociechami.

Mariola Polak, Elżbieta Kociela, Katarzyna Michalska, Paulina Rosołowska

Filmik z AL PAKO