Nie ma lepszego sposobu na przyswajanie wiedzy niż możliwość doświadczenia jej w praktyce. Uczniowie klasy 2 b i 2 c wzięli udział we wspaniałej wycieczce pełnej doświadczeń, eksperymentów i zabawy. Odwiedzili Centrum Nauki Cordis i zamek w Świdwinie.

Mieliśmy okazję poeksperymentować przy różnych stanowiskach i eksponatach. Pozwoliło  to nam  przenieść się w wirtualną rzeczywistość. Były to takie stanowiska jak: „Krocząca sprężyna”, „Usyp mapę” , „Film animowany”, „Wyścigi walców”, „Obrotowy stolik”, „Wiszące piłeczki”, „Mistrzowie szybkiego zapamiętywania”, „Obrotowe lustra” „Idealna asymetria” … Można by jeszcze długo wymieniać.

Świetnie bawiliśmy się również na magicznym dywanie. Za pomocą dotyku i piasku kinetycznego rozpoznawaliśmy ślady znanych zwierząt.

Niezwykle interesujące okazała się sala audiowizualna, gdzie poznaliśmy budowę i działanie niemalże wszystkich narządów wewnętrznych człowieka, układu kostnego, oddechowego, krwionośnego. Zobaczyliśmy jak działa ultrasonograf, tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny. Dowiedzieliśmy się jak działają nasze mięśnie i jaki wpływ na nasz organizm ma ruch.

Każde stanowisko wzbudziło wielką ekscytację, ciekawość, pobudziło wyobraźnię oraz rozwinęło zainteresowania w zakresie nauk przyrodniczych.

Centrum edukacyjne Cordis to nowoczesność i technika. A my przenieśliśmy się niejako w czasie i znaleźliśmy się w Zamku Joannitów, gdzie zetknęliśmy się z pamiątkami przeszłości. Wąskie schody prowadzące na basztę okazały się nie lada wyczynem, a historie, które opowiadał nam pan przewodnik bardzo ciekawe.

Był to dzień pełen ekscytacji i wrażeń. Do szkoły wróciliśmy zarażeni bakcylem wiedzy.

Za opiekę w tym dniu dziękujemy Pani Kamili Walaszczyk-Ziomek i Pani Magdalenie Staniszewskiej.

  Elżbieta Kociela, Mariola Polak