W minionym tygodniu klasa 1 d wybrała się na wycieczkę do zaprzyjaźnionej stadniny koni w Lubkowicach. Dzieci z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądały stajnie i boksy, w których znajdowały się konie, każdy koń miał swoje imię. Dla wielu dzieci, była to pierwsza okazja, aby bliżej poznać te zwierzęta. Każdy uczeń, bez wyjątku miał możliwość pogłaskać konia i podejść do niego bliżej. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób dbać o konia, utrzymać go w czystości, dobrej kondycji i zdrowiu. Po obejrzeniu koni nastąpił oczekiwany przez dzieci moment – przejażdżka na koniu pod okiem Pani Instruktor. Dzieci z ochotą siadały w kasku na konia i próbowały jazdy konnej. Po przejażdżkach zostało rozpalone ognisko, ma którym uczniowie z miłą ochotą smażyli kiełbaski i się zajadali. To był bardzo miły dzień, który na pewno uczniowie zapamiętają.
Marta Czajkowska