W miniony poniedziałek uczniowie klas 3 b i 3 c udali się na wycieczkę do „Dziadkowizny” znajdującej się w Skalnie, nieopodal Niechorza. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Dzieci bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem karmiły i bawiły się ze zwierzętami tam żyjącymi. Były tam: alpaki, kucyki, owce, kozy, osiołek, bydło szkockie, świnki. Dowiedzieliśmy się skąd do nas przybyły te zwierzęta i w jakim celu ludzie je hodują. Wielu interesujących rzeczy dowiedzieliśmy się o pracy rolnika. Ciekawą atrakcją było dojenie krowy. Okazało się to wcale nie takie łatwe. Mieliśmy możliwość usiąść za kierownicą prawdziwego ciągnika rolniczego. Dużo frajdy i radości sprawiła nam zabawa na placu zabaw oraz sielski wypoczynek na hamakach i leżakach. Na świeżym powietrzu niesamowicie smakowała kiełbaska z grilla.
Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Rezerwatu Przyrody Jezioro Liwia Łuża. Zobaczyliśmy wiele gatunków ptaków: bieliki, perkozy, łabędzie, gęsi… Zaskoczyło nas niesamowite piękno przyrody.
Pobyt w „Dziadkowiźnie” to edukacja połączona ze wspaniałą zabawą. Dziękujemy Gospodarzom p. Magdzie Gallas i p. Michałowi Figas, a za opiekę podczas wycieczki p. Elżbiecie Kurz.
Elżbieta Kociela, Mariola Polak