Podczas wczorajszych zajęć trzecioklasiści, pod bacznym okiem pani pedagog Renaty Adamiak, zastanawiali się co stanowi o wartości człowieka. Na początku, słuchając czytanej im bajki terapeutycznej pt. „Mróweczka”, dzieci przypomniały sobie co to znaczy być tolerancyjnym wobec drugiej osoby. Był to jedynie wstęp, po którym uczniowie zastanawiali się, a następnie głośno nazywali swoje mocne strony, zainteresowania i talenty, które posiadają i które mogą pomóc im w przyszłości. Jak się okazało trzecioklasiści posiadają ogromy wachlarz wartościowych umiejętności i predyspozycji i każdy je w sobie odnalazł. Mamy nadzieję, że one wszystkie pomogą dzieciom zrealizować ich marzenia i wyznaczone sobie cele dotyczące np. przyszłego zawodu.
Mariola Polak, Renata Adamiak