Wiele już wiemy na temat zdrowia. Pamiętamy, że jeżeli chcemy czuć się dobrze, musimy dbać o nasze ciało. Elementy zdrowego trybu życia to wysiłek fizyczny i zdrowe odżywianie. Chcemy przestrzegać tych zasad na co dzień.
W związku z tym dzieci z klas młodszych uczestniczyły w akcji „Zdrowa środa w klasach I-III”. Co tam się działo?!!!!
Wykonaliśmy kolorowe, smaczne i zdrowe kanapki używając przy tym przeróżnych warzyw.
Przygotowaliśmy również zdrowe koktajle warzywno- owocowe. 🥤🍊🍏
Po wykonaniu kanapek i koktajli nastąpiła ich degustacja. Oj smacznie było!!! 👍😋
Z wykorzystaniem bardzo różnorodnych materiałów i warzyw wykonywaliśmy również warzywną kukiełkę. Powstały warzywne słonie, jeże, kreciki, myszki, bociany, stonogi …. i inne stworki. Czego tam nie było!!! Dzieci puściły wodze swojej wyobraźni i powstały prawdziwe warzywne cudaki!🍅🥕🥦🌶🍏
Niektórzy z nas przynieśli do szkoły owoce i omówiliśmy ich wartości odżywcze oraz wpływ na zdrowie człowieka. Aby utrwalić zasady dotyczące właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia opracowaliśmy również piramidę żywienia. Omówiliśmy grupy produktów spożywczych potrzebnych do prawidłowego odżywiania. Zwróciliśmy szczególną uwagę na warzywa i owoce, białko, ryby, mięso, które powinny być częstym składnikiem naszej codziennej diety. Przypomnieliśmy sobie również jak ważny jest ruch i uprawianie sportu. ⚽️🥅🚴‍♂️
Była to niezwykle ciekawa lekcja zdrowego odżywiania. Postaramy się jak najwięcej zapamiętać i wykorzystać w praktyce. 👍
Wychowawcy klas I-III