Takie hasło towarzyszyło dziś uczniom klasy Ia i IIc podczas zawodów sportowych połączonych z rozwiązywaniem krzyżówki na czas. 🥕🍓🧅

Dzieci podzielone na dwa zespoły rywalizowały ze sobą w różnych sytuacjach zadaniowych. Hasła krzyżówki, którą uczniowie wspólnie rozwiązywali dotyczyły zdrowego odżywiania i każdemu z nich towarzyszyło inne zadanie ruchowe. Bardzo dobrze się przy tym bawiliśmy! Była to wspaniała integracja, możliwość współpracy i wspólnej zabawy pierwszaków i drugoklasistów. 😁😉🤩 Jednocześnie podczas rozwiązywania krzyżówki utrwaliliśmy wiadomości dotyczące warzyw i owoców. Tego jakie zawierają witaminy, dlaczego tak ważne jest, aby je często spożywać i jakie korzyści przynoszą dla naszego organizmu. Pamiętamy, że jeżeli chcemy czuć się dobrze, musimy dbać o nasze ciało. Elementy zdrowego trybu życia to wysiłek fizyczny i zdrowe odżywianie.

Dzisiejsze zajęcia przypomniały nam te zasady. Chcemy ich przestrzegać na co dzień! 👍😁

Elżbieta Kociela, Magdalena Jarnicka