W dzisiejszym dniu uczniów klasy IIIc odwiedziła pani pedagog. Poprowadziła fantastyczne warsztaty na świeżym powietrzu. Było mnóstwo ciekawych zabaw, np. „Powiedz coś na czas”, „Zgadnij kto to?”, „Wyspa, woda”, „Podaj piłkę”. Dzieci podzielone na dwa zespoły przeciągały linę. Bardzo ciekawe i wcale nie łatwe okazało się zadanie, podczas którego uczniowie sami musieli zdecydować czy: zawsze są mili dla innych, wymyślają fajne zabawy, nie kłócą się, pomagają innym, nie rozkazują innym, zawsze słuchają nauczyciela.

Było mnóstwo zabawy, radości i śmiechu. Jednak przy każdej zabawie i zadaniu uczniowie wspólnie dochodzili do wniosku, że warto ze sobą współpracować, pomagać sobie, dzielić się pomysłami i słuchać innych.

Pani pedagog przypomniała, że każdy uczeń w klasie musi czuć się dobrze i bezpiecznie. Każde z dzieci musi mieć możliwość wyrażania swojego zdania, ma prawo dzielić się spostrzeżeniami, liczyć na wzajemne wsparcie, a także dobrze się bawić. Bo przecież szkoła to nie tylko obowiązki i nauka!

Pani pedagog podkreśliła, że nikogo nie należy zmuszać do przyjaźni czy polubienia kogoś, ale każdy ma prawo, aby w klasie czuć się dobrze, być szanowanym i akceptowanym.

Uczniowie klasy IIIc dziękują za „pyszną” zabawę i mądrą lekcję. 🥰😍🤩

Renata Adamiak, Elżbieta Kociela