Uczniowie klas I „b” i I „c” wraz z opiekunami wybrali się  w minionym tygodniu do Gospodarstwa Agroturystycznego „Nadmorskie Zacisze” w Mielnie na warsztaty edukacyjne „Pieczony Ziemniak”. Gospodyni, pani Ola, na początku przywitała wszystkich uczestników bardzo serdecznie, opowiedziała o historii ziemniaka oraz porozmawiała z dziećmi o tym, jak inaczej nazywany jest ziemniak oraz do czego może on być wykorzystywany. Pierwszoklasiści posiadali w tej kwestii dużą wiedzę. Po części teoretycznej uczniowie wzięli udział w licznych konkurencjach sportowych związanych z ziemniakiem. Nie zabrakło także zajęć artystycznych, podczas których pierwszoklasiści wykonali pomysłowe pieczątki i stworki z ziemniaków. Uczniowie mieli również okazję zjechać „tyrolką” oraz przejechać się w beczkowych wagonikach ciągniętych przez traktor. Na zakończenie odbyła się degustacja pieczonych ziemniaków. To był niesamowity dzień, pełen wrażeń, radości, śmiechu i jesiennych barw. Mamy nadzieję, że nasza pierwsza wycieczka wszystkim się podobała i przyczyniła się do integracji uczniów. Bardzo dziękujemy Pani Marcie i Pani Magdalenie za pomoc przy organizacji i opiece nad naszymi milusińskimi J

                                           Wychowawcy klas: Mariola Polak, Elżbieta Kociela